CASUS PROGRAM

Casus program nedir ve nasıl çalışır?

flexispy extreme

Casus program veya uygulamalar onların kullanımını gerçekleştirenlere bir bilgisayara veya telefona doğrudan erişim sağlayabilen küçük boyutlardaki yazılımlardır. Yüklendikleri cihazlarda kendilerini görünür olmaktan uzak tutarak gizli bir şekilde arka plada çalışırlar. Tabiki bu gizlilik kullandığınız yazılımın kendini nekadar gizleyebildiği ile orantılı olarak değişebilmektedir.

Bu casus rogramların çoğu aslında günümüzdeki antivirüs yazılımları sayesinde cihazda kolaylıkla tespit edilebilmekte ve silinip etkisiz hale getirilebilmktedirler. Bu anlamda kişilerin casus programa karşı bilgisayar veya telefonlarında antivirüs yazılımı kullanmaları kendilerini bu casus programlardan korumaları için genelde yeterli olabilmektedir.

Kullanıcısınınn bilmediği, ancak bilmek istediği gizli bilgileri kullanıcısının erişimine sunan bu tür casus programlar tipik olarak, kadınlar tarafından kocalarının veya erkek arkadaşlarının mesajlarını izlemek için kullanılmak istenebilmektedirler.

Tabiki casus yazılımların birinin haberi olmadan onun bilgisayarına veya telefonuna yüklenmesi hem etik olarak doğru birşey olmaması hemde kanunen yasak olmasından dolayı kesinlikle tavsiye etmediğimiz ve onaylamadığımız kullanım şekillerindendir.

Sizlerde herhangi bir casus program / telefon takip programı kullanımı yapmak istiyorsanız öncelikle bulunduğunuz ülke içerisindeki kanunlara uygun kullanım yaptığınızdan emin olmalısınız.

Bu casus uygulmaların en çok kullanıldıkları diğer bir alan ise ebeveyn kontrolü amacıyla kullanıldıkları durumlardır. Bu durumlarda yazılım kullanıcısı anne ve babalar bu uygulamaları henüz 18 yaşına gelmemiş olan çocuklarının telefon, tablet veya bilgisayarlarına yükleyip onları her an online olarak gözetimleri altında bulundurabilmektedirler.

Aslında bu kullanım şekli oldukça faydalı bir kullanım şekli olarak görülebilmektedir. Özellikler çocuklarını uzak yerlerdeki okullara gönderen anne ve babalar için çoocuklarının her an güvende olduklarını bilmelerine imkan sağlarlar.

Casus program nasıl çalışır?

Farklı casus yazılımlar farklı özelliklere sahip olabilirler ve çeşitli şekillerde oluşturulabilirler. Kimi uygulamalar sadece bilgisayarlarda kullanılabilir iken kimileri sadece telefonlara özel olarak tasarlanmış olabilirler. Hangi cihaz için uyumlu olurlarsa olsunlar bu uygulamaların ortak özellikleri yüklendikleri cihazlardaki verileri kendi kullarıcısına aktarmaktır.

Veri aktarım işlemlerini genellikle internet bağlantısı üzerinden yapan butür casus programlar günümüzde kullanımları oldukça yaygın olan yazılımlardır. Özellikle ebeveyn kontrolü amaçlı kullanımları gün geçtikçe artmaktadır.

Casus yazılımların yüklenmeleri. kurulumları ve kullanımları genelde oldukça kolaydır. Genelde cihazlarda arka planda hiçbir uyarı olmadan çalıştıkları için cihaz kullanıcıları tarafından fark edilmeleri imkansız olmasada çok kolay değildir.İşlem, bu yazılımların cihaza indirilmesi ve sonrasında kurulmasıyla başlar, ardından casus program kullanıcısı online olarak casus programın gönderdiği verileri kullanıcı paneli üzerinden izleyebilir.

 

Uygulama Tarafından Sunulan Özellikler

Casus uygulamalar yüklendikleri cihazlardaki e-postayı, arama geçmişini ve diğer etkinlikleri izlemek için tasarlanmıştır. Aralarında çok kapsamlı takip özelliklerine sahip casus yazılımlarında olduğu oldukça çeşitli programlar mevcuttur.

 

Mobil Casusluk Uygulamaları

Teknoloji, bu modern dijitalleşme çağında yaşamlarımız üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Hızlı internetimiz varsa binlerce uygulamaya kolayca erişebiliriz. Mobil casusluk uygulamaları en bilinen uygulamalar arasındadır. Bu casus programlar sayesinde telefonuna yüklediğiniz kişinin telefonunu izleyebilir ve metin mesajlarını, telefon aramalarını ve tarama geçmişini, anlık konumunu hatta daha bir çok fonksiyonla takip gerçekleştirebilirsiniz.