KEYLOGGER NEDİR

Keylogger denilince aklınıza hangi programlar geliyor veya her hangi bir program ismi geliyor mu şöyle bir düşünün. Evet muhtemelen eğer keylogger ismine aşina iseniz bir zamanlar çok popüler olan bazı program isimleri şuan aklınızdan geçiyordur.

Sizlerinde az çok bilgi sahibi olduğunuzu tahmin ettiğimiz üzere keylogger programları bilgisayarların gelişmelerine paralel olarak kendi gelişimlerini sürdürmüş ve günümüze gelene kadarda neredeyse teknolojiyle doğru orantılı olarak evrim geçirmiş küçük yazılımlardır.( hardware olanlar hariç)

keylogger programı

Keylogger

Genel anlamıyla tuş kaydedici özellikli programcıklardır. Peki nedir bu tuş kaydedici özellik ve hangi cihazlar için kullanılabilirdir gelin bunu kısa ve öz bir şekilde sizlere anlatmaya çalışalim. İlk başlarda sadece bilgisayarlar olduğundan keylogger programları da sadece bilgisayarlara özel programlardı. Yaptıkları iş ise yüklendikleri bilgisayarlarda arka planda gizli özellikli olarak çalışarak o bilgisayar klavyesinden tuşlanan tüm yazı karakterlerini kaydetmekti.

Keyloggerlar zamanla hem özelliklerini arttırdılar hem de çeşitli isimlerle yeni yeni keylogger programları yavaş yavaş kullanıcıların hizmetine sunulmaya başlandı.

Yeni özellikleri arasında ekran resmi yakalama, kamera erişimi sağlama, kameradan görüntü veya resim alabilme özellikleri, ortam seslerinin pc üzerinden alınabilmesi ve buna benzer bir çok özellik zamanla bir keylogger programının olmaz ise olmaz fonksiyonları arasına girdi.

Daha sonra teknolojinin gelişmesi ile akıllı cep telefonlarının piyasaya çıkması ve tabi ki hemen akabinde bu cep telefonlarına özel geliştirilmiş key logger programlarınında piyasaya çıkması kaçınılmaz olarak gerçekleşti.

Günümüzde hem bilgisayarlar hem de akıllı cep telefonları için uyumlu olan bir çok keylogger programını bulabilirsiniz. Bu programların özellikleride biraz önce yukarıda bazılarını saydığımız fonksiyonlar ve çok daha fazlasını sunmaktadır.

Android Keylogger

Android bir cep telefonu için kullanılabilen keylogger özellikli yazılımlara verilen isimdir. Android telefona yüklendiğinde ve kurulumu yapıldığında o telefondaki keylog verilerini ve daha bir çok extra özelliği kullanıcısına sunan

yazılımlardır. Bu yazılımlar günümüzde tek başlarına sadece keylog özelliği ile kullanılabilir şekilde olabilecekleri gibi daha çok bir telefon takip programına entegre extra bir özellik olarak kullanılmaktadırlar.

Yani bir telefon takip programı kullandığınızda muhtemelen key logger özelliğide o programın fonksiyonlarından sadece biri olarak size sunulacaktır.

Keylogger İndir

Yazımızın üst kısmında bilgimiz dahilinde sizlere kısaca key logger nedir ve şimdiye kadar olan süreçte nasıl gelişim göstermiştir kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalışştık. Bu aşamada bizlere hangi key logger daha iyidir veya bilgisayar için ve Android için kullanılan en özellikli keylogger hangisidir şeklinde sorularınızın olabileceğini tahmin ettiğimizden aşağıdaki keylogger özellikli olan programı sizlere örnek olarak sunabiliriz. Key logger İndir mek ve kullanmak istiyorsanı aşağıdaki programı inceleyebilirsiniz.

flexispyFlexispy

Flexispy hem Android hem Iphone hemde bilgisayarlar için (pc ve mac) uyumlu olan bir takip yazılımıdır. Bu takip yazılımının özellikleri gerçekten çok fazladır bu özelliklerini bu yazımızda saymayacağız ama yazımıza konu olan key logger özelliğinin flexispy programında zaten sunulan özelliklern sadece birisi olduğunu belirtmek istiyoruz.

Yani flexispy kullanıyorsanız zaten key loggerda kullanmış oluyorsunuz demektir çünkü klavyeden yazılan tüm karakterleri zaten kaydedecektir. Ayrıca akran görüntsü alma, kamera görüntüsü özelliği, şifre kaydetme ve daha bir çok fonksiyon bu yazılımla kullanımınıza sunulacaktır.

flexispy incele

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 2 =

Scroll to Top