Siyah Peynir Anlamı Nedir?

Sizlerde eğer internette en çok hangi kelime öbekleri aranıyor şeklinde ufakta olsa bir araştırma yaparsanız karşınıza gelecek aramalardan bir tanesi de ”siyah peynir” arama terimidir. Bu arama terimi internette son zamanlarda oldukça popüler olmuş, bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Bizlerde sizler için siyah peynir aramalarının neden bu kadar fazla olduğunu incelemeye çalıştık.

Siyah Peynir Nedir?

Gerçek anlamıyla siyah peynir hepimizin bildiği beyaz peynirin siyah olanına verilen bir isimden öte bir şey değil, ama  son zamanlarda gerek sosyal medya üzerinden yapılan bilinçli veya bilinçsiz tanıtım çalışmaları nedeniyle gerekse de insanların bunu duyup ”acaba siyah peynir ne anlama geliyor” diye merak etmelerinden dolayı oldukça arama hacmi artmış olan bir kelimedir.

Ufak bir internet araştırması yaptığımızda bu kelimenin gerçek anlamından tamamen koparılarak daha çok cinsel içerikli sitelerin belirli bir alanına yönlendirilen ve onların google da daha üst sıralara gelmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir tür reklam ve seo çalışması olduğunu görmekteyiz.

Bu bakımdan en azından şunu söyleyebiliriz ki arama motorlarında yapılan siyah peynir aramalarının çok büyük bir çoğunluğu aslında bir peynir çeşidi olan siyah bir peynirle alakalı değil, daha çok ya bilmeden sadece ”acaba bu nedir” diye yapılan aramalar yada cinsel içerikli sitelere girmek için yapılan aramalardan oluşmakta.

Peki Siyah Peynir’in Başka Anlamı Varmı

Bilgimiz dahilinde siyah peynir denince akla gelebilecek diğer bir anlam şuan için yok, ama sizin bu konuda extra bir bilginiz var ise veya yukarıda bahsettiğimiz konuda okurlarımızı aydınlatabilecek daha farklı bir bilgiye sahipseniz bu yazımızın yorumlar kısmına yorum yazarak bu konuya katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =

Scroll to Top