Telefon Numarasından Konum Bulma Nedir?

Konuyu hiç uzatmadan aradığınız bilgi olan ”telefon numarasından konum bulma” programı veya bu işleve sahip bir sistem var mı? sorusuna bilgilerimiz ışığında cevap verip sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışalım.

Öncelikle sadece bir telefon numarası bilerek o telefon numarasına ait olan telefonun her an nerede olduğunu size bildirebilen bir uygulama (program) şuana kadar bilgimiz dahilinde yoktur.

Zaten böyle bir programın olmasıda kanunlar çerçevesinde değerlendirildiğinde siz de taktir edeceksinizdir ki mümkün görünmemektedir. Aksi halde kanunen böyle bir şey mümkün olsaydı o zaman her isteyen istediği diğer bir telefon numarasını istediği zaman takip edebilirdi.

Bu yüzden hem bilgimiz dahilinde böyle bir programla şuana kadar karşılaşmamamızdan ötürü hem de mevcut bu tür uygulamaları sunduğunu belirten internette bazen rastlayabileceğiniz çoğu uygulamaların aslında sadece spam içerik olmaları ve tüketiciyi bir anlamda aldatmaya yönelik uygulamalar olduğunu görmemizden ötürü diyebilirizki ”telefon numarasından konum bulma” programı diye bir uygulamanın olması pek mümkün görünmemektedir.

Telefon Numarasından Yer Tespit Etmek Mümkün Mü?

Sadece telefon numarası bilinerek yer tespit etmek için kullanılan bir uygulama yani tüketicinin indirmesine ,yüklemesine ve kullanmasına olanak veren bir program bilgimiz dahilinde yoktur.

Bu tür özellikleri ile sizlere sadece telefon numarası bilinerek takip imkânı sunduklarını iddaa eden program satıcıları var ise onlara biraz daha temkinle yaklaşmanızı öneririz, zira yukarıda da bahsettiğimiz üzere bunun olması hem kanunen imkân dahilinde gözükmemekte hem de teknik olarak çok olası bir durum değildir.

Peki Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve bu durumun getirdiği ihtiyaçlara yönelik yeniliklerin artması telefon takip işlevli programların (aplikasyonların) ihtiyaç haline gelmesine sebep olmuştur. Bunların en başında ebeveyn kontrolü sağlamak konusunda anne ve babaların özellikle yardıma ihtiyaç duymaları gelmektedir.

Çocuklarının her an nerede olduklarını bilmek , sosyal iletişimlerinde ve telefonla geçirdikleri zaman aralıklarında ne tür bir etkileşim halinde oldukların bilip her hangi bir tehlikeli duruma karşı önceden haberdar olmak ve gerekli tedbirleri alabilmek için ebeveynler telefon takip programlarına ihtiyaç duymaktadırlar.

Dolayısıyla birazdan bahsedeceğimiz programların hepsi kullanıcılarına belirli kanuni koşulları karşılamaları koşuluyla kullanımlarına sunulan programlardır.

Bu telefon takip programlarını gerek yüklerken gereksede kullanırken programın kullanım koşullarını onaylamak zorundasınızdır. Bu koşulları onayladığınızda program sizin kullanımınıza sunulur.

Evet bu paragrafımızın ana başlığına tekrar dönecek olursak şunu belirtebiliriz; telefon takibi ancak bir telefon takip programının o telefona yüklenmesi ile yapılabilir. Buradaki sıralama aşağıdaki 3 adımla gerçekleştirilebilir.

  1. Seçilen telefon takip programı takip edilecek telefona indirilmek suretiyle yüklenir ve kurulur. Bu işlem genelde kısa sürelidir ve 5 dakika gibi bir sürenizi alabilir. Kurulum sırasında bir önceki paragraftada bahsettiğimiz üzere programın kullanım koşulları size sunulur ve kabule etmeniz gereki ki kurulumu tamamlayabilesiniz. Kabul etmemeniz halinde kurulumu gerçekleştiremezsiniz.
  2. Kurulumun hemen ardından kurulum sırasında belirtmiş olduğunuz email adresinize kullanım koşullarını içeren bir onay epostası gönderilir. Dolayısıyla kurulumun hemen ardından emailinize her hangi diğer bir cihazdan girip bu kullanım koşullarını içeren onay epostasını açıp onaylamanız gerekir.
  3. Bu email onayını yaptığınız andan itibaren programı kullanım yapmaya hak kazanırsınız ve programın online kullanıcı paneline giriş yapıp programı kullanmaya başlayabilirisiniz. Kullanıcı paneli giriş bilgilerinizde yine size email ile iletilecektir.

Yukarıdaki açıklamamızdan da net bir şekilde anlayabileceğiniz üzere telefon takip programları uzaktan sadece telefon numarası bilinerek telefona erişim olmadan yüklenemezler.

Hangi Telefon Takip veya Whatsapp Takip Programı Daha İyi?

Dünya genelinde popüler olmuş kullanıcılar tarafından çok tercih edilen programlardan en başta gelen 2 tanesini sizlere bu yazımızda örnek olarak sunacağız. Her iki yazılım da da takip işlevini sağlayabileceğiniz konum özelliğinden tutunda whatsapp takip özelliği, arama takip, email ve mesajların takibi ve daha sayabileceğimiz onlarca özellik bulunmaktadır. Bu programlardan bir tanesi MSPY diğeri ise Flexispy dır. Aşağıdaki resmi sitelerinin linklerine tıklayıp programlar ve özellikleri hakkında çok daha detaylı bilgi bulabilirsiniz ve mspy programını ücretsiz olarak deneme imkânı edinebilirsiniz.

 

mspy ücretsiz dene

 

flexispy incele

Telefon Takip Programları Telefonda Gizlimi Olur?

Evet telefon takibi programları hemen hemen hepsi (istisnalar tabiki olabilir) yüklendikleri telefonda kendilerini gizleme özelliklerine sahiptirler. Kimi programlar bunu bir opsiyon olarak kullanıcılarına sunarlar ve kurulumları sırasında buna kurulumu yapan kullanıcının karar vermesini isterler. Yani kurulum sırasında size bu uygulama telefonda kendini gizlesin mi yoksa açık olarak görünür kalsınmı diye sorar, sizde kurulum sırasında bunu gizler veya görünür bırakabilirsiniz.

Ama programların genelinde bu gizli modda çalışacak şekilde ayarlı şekildedir.Sizin extra bir ayar yapmanıza genelde gerek kalmaz.

Peki programın telefonda gizli olması tamamen görünmez olması anlamına mı gelir? Yani o programın o telefonda olduğu hiç anlaşılamaz mı? sorusunu soracağınızı düşünüypruz ve bunada şu şekilde cevap verebiliriz.

Programın gizli olması demek hiç bir şekilde bulunamaz olması anlamına gelmez, gizli olması demek; sadece genelde görünür olabileceği telefonun bölümlerinde ya hiç görünmemesi ya da farklı, daha genel görünen bir isimle yer alması ve tanımlanmasının zor olması anlamına gelir.

Dolayısıyla telefonda tamamen bulunamaz, hiç bir şekilde anlaşılamaz bir program bilgimiz dahilinde yoktur. Sadece bulunması kolay olmayan kendini çok iyi gizleyebilen yazılımlar mevcuttur, bu yazılımlardan en popüler olanları olan mspy ve flexispy programlarında da zaten yukarıdaki yazımızda sizlere bahsettik. Bu 2 yazılım hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki resmi sitelerinin linklerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 3 =

Scroll to Top